Фатальна пожежа в Соборі Паризької Богоматері: назвали версії про причини загоряння

Офіційно кажуть про халатність і нещасний випадок, але не виключають і версію підпалу

Пожежу в Соборі Паризької Богоматері локалізували і практично загасили близько 5 ранку за київським часом. Сотні рятувальників, які працювали на гасінні легендарної святині, роблять все можливе, щоб вогонь не спалахнув знову, заливаючи водою тліючі елементи будівлі. За словами доглядачів собору і культурологів, оцінити збиток зараз неможливо, оскільки йдеться не про якусь вартість будівельних матеріалів або конструкцій.

Вогонь знищив унікальні середньовічні елементи будівлі, внутрішнє оздоблення, елементи конструкції, які створювалися сотні років назад і збереглися до наших днів. Тому, за словами експертів, збиток, нанесений вогнем, не можна обчислювати лише в фінансовому еквіваленті.

За попередніми даними, до пожежі, скоріш за все, призвели ремонтні роботи, які проводилися на верхніх рівнях собору . Як повідомляє французьке видання Le Figaro, такими були початкові висновки рятувальників, зроблені на основі наявних даних. Слідчі почали допит співробітників, які здійснювали ремонт собору Паризької Богоматері.

Але Філіп Карсенті, член ради Нейї-сюр-Сен, в коментарі Fox News відзначив, що не варто розглядати пожежу в Соборі виключно, як нещасний випадок. На його думку, це міг бути навмисний підпал.

"Навіть якщо ніхто не загинув, цей інцидент можна розцінювати, як "французьке 11 вересня". (11 вересня 2001 року – терористична атака на вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку – ред.). Церкви розоряються у Франції щотижня. Багато політиків хочуть, щоб ми вірили, що це випадковість", – зазначив Карсенті, підкресливши, що ймовірність підпалу вельми вірогідна.

Информация о рекламе в Твиттере и конфиденциальность
Деякі ЗМІ Франції підтримують думку про навмисний підпал, оскільки вогонь спалахнув близько 19:00, тобто в той час, коли ремонтні роботи вже не мали вестися. Але факт умисного підпалу поки не доведений.

Директор Fontation de l'Ouvre Notre-Dame Ерік Фішер, який курирує питання безпеки історичних об'єктів і соборів, в тому числі і Страсбурзького собору, заявив, що для відновлення Собору Паризької Богоматері знадобляться "десятиліття".

Источник